AKTUALIZACJA KORONAWIRUS

Pacjenci, którzy planują wizytę pierwszorazową w naszej poradni w ramach NFZ, są proszeni o telefoniczny kontakt z rejestracją, w celu wyznaczenia terminu wizyty. Oryginał skierowania od lekarza POZ i podpisane oświadczenie o akceptacji polityki prywatności NZOZ ALMED (tutaj) należy wysłać pocztą na adres poradni do 21 dni (dane tutaj). Jednocześnie informujemy, że z powodu pandemii odbiór listów poleconych jest utrudniony i mogą podlegać zwrotom, natomiast listy bez potwierdzenia odbioru dochodzą do nas bez przeszkód.

Wizyta osobista u neurologa dziecięcego (pacjenci pierwszorazowi): zachęcamy Państwa do elektronicznego wypełnienia wywiadu lekarskiego, aby skrócić czas pobytu w poradni. Formularz dostępny jest tutaj. Wypełniony formularz proszę wysłać przed terminem wizyty na adres mailowy poradni.

Uwaga: w dalszym ciągu zachęcamy Państwa do korzystania z teleporad naszych specjalistów (szczegóły umawiania poniżej). Sądząc po opinii pacjentów mogą być bardzo dobrą i bezpieczną alternatywą dla wizyt osobistych. Oto jedna z opinii:

"Skorzystałam wczoraj z teleporady - bardzo dobre rozwiązanie na czas wirusa. Pani doktor odpowiadziała na wszystkie moje pytania, omówiłyśmy zdrowie bliźniaków, podała kod recety a ja zapisałam zalecenia. Uspokoiła moje niepokoje związane z epidemią. Bardzo polecam ten sposób kontaktu."

Jednakże w razie uzasadnionej potrzeby, od 13.04.2020 w naszej poradni aranżować będziemy osobiste spotkania 
z lekarzem specjalistą. O szczegóły umawiania wizyt osobistych prosimy pytać telefonicznie lub mailowo.

 

Poradnia ALMED wznawia działalność w ograniczonym zakresie od 30.03.2020. Udzielamy teleporad - pacjentom w ramach NFZ według dotychczasowych rezerwacji oraz pacjentom komercyjnym i z grupy LUXMED - informacje dostępne tutaj.


Do odwołania nie funkcjonują pomieszczenia poradni z powodu braku odbioru odpadów medycznych. W związku z powyższym:

 • nie będą sporządzane i wydawane kopie dokumentacji medycznej

 • wstrzymany został odbiór skierowań od lekarzy POZ, a tym samym rezerwacja wizyt pierwszorazowych NFZ

 • nieczynny będzie pokój zabiegowy, wykonywane szczepienia alergenowe i badania dodatkowe

Proszę śledzić aktualizacje na Facebooku (strona dostępna tutaj). 

Instrukcje zamawiania teleporady dostępne dla pacjentów komercyjnych i grupy LUXMED znajdują się tutaj.

Instrukcje rezerwacji teleporady NFZ: 

Proszę oczekiwać telefonu od lekarza w tygodniu umówionej wcześniej wizyty.

Instrukcje zamawiania e-recepty - pacjenci NFZ: 

 

Tylko dla pacjentów, których wizyta miała miejsce w ostatnim roku i mają nieaktualne zaświadczenie o stanie zdrowia w poradni POZ - proszę zamówić recepty na leki wcześniej zlecone przez lekarza bezpośrednio przez rejestrację telefoniczną lub mailem.

 

Instrukcje zamawiania e-recepty - pacjenci komercyjni:


Instrukcja zamawiania e-recepty - tylko dla pacjentów, których ostatnia wizyta miała miejsce w ostatnim półroczu: proszę wysłać email na adres almed.zabrze@gmail.com z zapotrzebowaniem na recepty z dołączonym potwierdzeniem bankowej wpłaty na konto ALMED 20 PLN.

Dane do przelewu:

nr konta MBANK 52 1140 2017 0000 4102 0684 5053
 

Uwaga pacjenci odczulani:


Zgodnie ze stanowiskiem Konsultanta Krajowego ds Alergologii - u pacjentów poddawanych swoistej immunoterapii alergenowej na alergeny wziewne:

 1. w grupie poddanych immunoterapii podskórnej przez 3 lata – zakończenie szczepień

 2. w grupie poddanych immunoterapii podskórnej krócej niż 3 lata – odroczenie szczepień lub czasowe zaprzestanie i podjęcie ich ponownie w indywidualnie ustalonym terminie

 3. stosowanie terapii podjęzykowej na obecnych zasadach

Znajdujesz się na stronie
poradni specjalistycznych ALMED,

mieszczących się w Zabrzu
przy Placu Krakowskim 10

w Miejskim Zakładzie Kąpielowym

Rejestracja

Na wizyty u naszych specjalistów możesz umówić się osobiście lub telefonicznie. Zachęcamy także do korzystania z formularza w zakładce KONTAKT.

Telefon stacjonarny: 32 278 69 67

Telefon komórkowy: 798 033 282

Porady w ramach:

 • NFZ

 • LUX MED

 • OCM24

 • Saltus Zdrowie

 • TUW Zdrowie

 • Compensa

 • wizyty komercyjne

 

O nas

Przyjmujemy naszych pacjentów od ponad 10 lat. Pracujemy z niesłabnącym zapałem, coraz większym doświadczeniem, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Tworzymy zespół ludzi lubiących wykonywaną pracę, zgodnie i z coraz lepszą organizacją podchodzimy do codziennych zadań. Staramy się życzliwie spełniać oczekiwania pacjentów, których około 1000 w miesiącu przewija się przez naszą niewielką poczekalnię. Almedowa linia telefoniczna przyjmuje drugie tyle rezerwacji na następny miesiąc, ale robimy wszystko aby sprostać zadaniom. Pomaga nam w tym życzliwość pacjentów i regulamin poradni, więc zachęcamy do zapoznania się z jego punktami.

© 2018 NZOZ Almed. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now