AKTUALIZACJA KORONAWIRUS

WAŻNE: PACJENCI Z OBJAWAMI OSTREJ INFKECJI (KASZEL, GORĄCZKA, DUSZNOŚCI) NIE BĘDĄ MOGLI BYĆ PRZYJĘCI I SĄ PROSZENI O KONTAKT TELEFONICZNY Z LEKARZEM POZ ORAZ O WYZNACZENIE NOWEGO TERMINU WIZYTY SPECJALISTYCZNEJ. WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE UKOŃCZYŁY 5 LAT MUSZĄ BEZWGLĘDNIE MIEĆ ZAKRYTY NOS I USTA NA CZAS POBYTU W PORADNI.

 

 

SPECJALISTYCZNA OPIEKA PULMONOLOGICZNA W NZOZ ALMED PO ZAKAŻENIU KORONAWIRUSEM

 

 

Pacjencie!

Jeżeli przebyłeś zakażenie koronawirusem, sprawdź swoje płuca. Nawet bezobjawowe zakażenie uszkadza pęcherzyki płucne i może powodować odległe skutki zdrowotne. Badanie spirometryczne, pomiary saturacji oraz obraz ultrasonograficzny płuc pozwolą na wdrożenie szybkiego postępowania leczniczego oraz fizjoterapeutycznego. Nasi specjaliści chorób płuc — dr n.med. Alina Gwóźdź oraz dr Piotr Kubicki — są również do dyspozycji pacjentów, którzy przebyli zapalenie płuc z koniecznością hospitalizacji. W tym wypadku opieka specjalistyczna zmniejsza ryzyko odległych powikłań, jakim jest zwłóknienie płuc oraz inwalidztwo oddechowe.

Zapraszamy!

 

 

Po przerwie wznawiamy szczepienia alergenowe u pacjentów kontynuujących leczenie krócej niż 3 lata. Informacje na temat organizacji szczepień w trakcie trwania pandemii są dostępne w rejestracji. 

Pacjenci, którzy planują wizytę pierwszorazową w naszej poradni w ramach NFZ, są proszeni o telefoniczny kontakt z rejestracją, w celu wyznaczenia terminu wizyty. Rejestracja pierwszorazowej wizyty z NFZ przebiega przez podanie kodu skierowania w momencie rejestracji terminu. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności przed rejestracją.

Wizyta osobista u neurologa dziecięcego (pacjenci pierwszorazowi): zachęcamy Państwa do elektronicznego wypełnienia wywiadu lekarskiego, aby skrócić czas pobytu w poradni. Formularz dostępny jest tutaj. Wypełniony formularz proszę wysłać przed terminem wizyty na adres mailowy poradni.

Uwaga: w dalszym ciągu zachęcamy Państwa do korzystania z teleporad naszych specjalistów (szczegóły umawiania poniżej). Sądząc po opinii pacjentów mogą być bardzo dobrą i bezpieczną alternatywą dla wizyt osobistych. Oto jedna z opinii:

"Skorzystałam wczoraj z teleporady - bardzo dobre rozwiązanie na czas wirusa. Pani doktor odpowiadziała na wszystkie moje pytania, omówiłyśmy zdrowie bliźniaków, podała kod recety a ja zapisałam zalecenia. Uspokoiła moje niepokoje związane z epidemią. Bardzo polecam ten sposób kontaktu."

Jednakże w razie uzasadnionej potrzeby, od 13.04.2020 w naszej poradni aranżować będziemy osobiste spotkania 
z lekarzem specjalistą. O szczegóły umawiania wizyt osobistych prosimy pytać telefonicznie lub mailowo.

 
Poradnia ALMED wznawia działalność w ograniczonym zakresie od 30.03.2020. Udzielamy teleporad - pacjentom w ramach NFZ według dotychczasowych rezerwacji oraz pacjentom komercyjnym i z grupy LUXMED - informacje dostępne tutaj.

Proszę śledzić aktualizacje na Facebooku (strona dostępna tutaj). 

Instrukcje zamawiania teleporady dostępne dla pacjentów komercyjnych i grupy LUXMED znajdują się tutaj.

Instrukcje rezerwacji teleporady NFZ: 

Proszę oczekiwać telefonu od lekarza w tygodniu umówionej wcześniej wizyty. Lekarz udzielający teleporad dzwoni do pacjentów z numeru zastrzeżonego. Jeśli sobie tego Państwo nie życzą, prosimy o zgłoszenie tego przy rezerwacji teleporady.

Instrukcje zamawiania e-recepty - pacjenci NFZ: 
 
Tylko dla pacjentów, których wizyta miała miejsce w ostatnim roku i mają nieaktualne zaświadczenie o stanie zdrowia w poradni POZ - proszę zamówić recepty na leki wcześniej zlecone przez lekarza bezpośrednio przez rejestrację telefoniczną lub mailem.
 
Instrukcje zamawiania e-recepty - pacjenci komercyjni:

Instrukcja zamawiania e-recepty - tylko dla pacjentów, których ostatnia wizyta miała miejsce w ostatnim półroczu: proszę wysłać email na adres almed.zabrze@gmail.com z zapotrzebowaniem na recepty z dołączonym potwierdzeniem bankowej wpłaty na konto ALMED 50 PLN.

Dane do przelewu:
nr konta MBANK 52 1140 2017 0000 4102 0684 5053
 

Uwaga pacjenci odczulani:


Zgodnie ze stanowiskiem Konsultanta Krajowego ds Alergologii - u pacjentów poddawanych swoistej immunoterapii alergenowej na alergeny wziewne:

  1. w grupie poddanych immunoterapii podskórnej przez 3 lata – zakończenie szczepień

  2. w grupie poddanych immunoterapii podskórnej krócej niż 3 lata – odroczenie szczepień lub czasowe zaprzestanie i podjęcie ich ponownie w indywidualnie ustalonym terminie

  3. stosowanie terapii podjęzykowej na obecnych zasadach

Znajdujesz się na stronie
poradni specjalistycznych ALMED,

mieszczących się w Zabrzu
przy Placu Krakowskim 10

w Miejskim Zakładzie Kąpielowym

3.jpg

Rejestracja

Na wizyty u naszych specjalistów możesz umówić się osobiście lub telefonicznie. Zachęcamy także do korzystania z formularza w zakładce KONTAKT.

Telefon stacjonarny: 32 278 69 67

Telefon komórkowy: 798 033 282

Porady w ramach:

  • NFZ

  • LUX MED

  • OCM24

  • Saltus Zdrowie

  • TUW Zdrowie

  • Compensa

  • wizyty komercyjne

 

O nas

Przyjmujemy naszych pacjentów od ponad 10 lat. Pracujemy z niesłabnącym zapałem, coraz większym doświadczeniem, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Tworzymy zespół ludzi lubiących wykonywaną pracę, zgodnie i z coraz lepszą organizacją podchodzimy do codziennych zadań. Staramy się życzliwie spełniać oczekiwania pacjentów, których około 1000 w miesiącu przewija się przez naszą niewielką poczekalnię. Almedowa linia telefoniczna przyjmuje drugie tyle rezerwacji na następny miesiąc, ale robimy wszystko aby sprostać zadaniom. Pomaga nam w tym życzliwość pacjentów i regulamin poradni, więc zachęcamy do zapoznania się z jego punktami.